Sıkça Sorulan Sorular

Çizgi roman okumanın en güzel yanlarından biri belirli periyotlarla elinize ulaşan aboneliklerinizdir. Herhangi bir seri için sitemizde “abonelik” başlatabilir, böylece o serinin çıkacak tüm sayıları için sizin yerinize her ay sipariş geçeriz! PhD Abonelik Sistemi ile her ayın 15’inde ödemenizi yapar, dolar artışından etkilenmezsiniz!

Sitenin üst kısmında ve hesabım sayfasında bulunan “Sipariş takibi” linkinden kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Koleksiyonluk kapaklar olarak da nitelendirebileceğimiz Exclusive Variantlar, çeşitli dükkanlar ve çizgi roman satış kanalları tarafından yaptırılan, oldukça limitli ve genellikle satışa çıktığı andan sonra tükenen özel variant (farklı kapak seçenekleri)lardan oluşan çizgi romanlardır. PhD Collectibles dünya genelinde çalıştığı pek çok dükkan ile exclusive variantlar konusunda öncü ve sektördeki tek isimdir.

PhD Collectibles’ın bünyesinde listelenen variantlar genellikle ön ödemeli ön sipariş kapaklardır. İlgili sayının yerel çizgi roman dükkânlarına gelmesini takiben, belirtilen tarihlerden 1-2 hafta içerisinde koleksiyonluk kapağınız elinize ulaşacaktır. Gönderim zamanları çeşitli sebeplerden farklılık gösterebilir, bu gibi durumlarda PhD Collectibles bilgilendirme yapacağı gibi sorumluluk kabul etmemektedir.

Mutlaka ama mutlaka bütçenize göre alım yapmanız ve eğlendiğiniz sevdiğiniz şeylere yönelmeniz hem bizi hem sizi mutlu edecektir.

CGC ve CBCS Amerika merkezli kurulmuş iki farklı çizgi roman puanlama şirketidir. İki firmanın notladığı çizgi romanlar “slab” dediğimiz özel bir muhafazaya konularak koleksiyonlardaki yerini alır. PhD Collectibles olarak Türkiye’de bu hususta öncü görevi görmekteyiz.

Bu konuda detaylı bilgiye Blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. VF, F, NM gibi kısaltmalar kondüsyonu belirlerken; FP, SP gibi kısaltmalar çizgi romanın basım edisyonunu nitelemektedir.

İngilizce’de back issue, ülkemizde ise geçmiş tarihli sayılar dediğimiz koleksiyonluk sayılar için eğer sitemizde bulamazsanız özel sipariş verebilirsiniz. Fiyat ve kondüsyon durumu hakkında size geri dönüş yapıldıktan sonra, ödemeniniz tamamlayabilir ve ürün elimize ulaştığında çizgi romanınıza kavuşabilirsiniz. Özel siparişlerde fiyat kotası ve limit vardır. Her koleksiyonerimizin toplam bedeli 15 USD’yi geçecek sayıda sipariş vermesi gerekmektedir. O ayki geçmiş tarihli siparişe katılacak kişi sayısı 10 Kişi ile sınırlıdır.

RSA ile şifrelenmiş 256 bit SHA SSL Sertifikasına sahibiz, yani bu ödeme için kullandığınız kart bilgilerinin kesinlikle tarafımıza ulaşmayacağı ve saklanmayacağı anlamına gelir. Sitemiz Fraud Blocking, Hack Safe ve tüm güncel güvenlik öğelerine sahiptir.